Polovičan učinak somborskih odbojkaša i odbojkašica u 19. kolu
Odbojkašice Goks In-a i CVS Elbraco Technolanda pretrpele poraze bez osvojenog seta u pretposlednjem kolu.
Ubedljiva pobeda odbojkaša za kraj sezone
Odigrano je 19. kolo Druge republičke odbojkaške lige „Sever“. Dok su somborski odbojkaši sezonu priveli kraju na visokoj poziciji, oba ženska kluba iz našeg grada doživela su maksimalne poraze.
Muška ekipa „Sombora“ ugostila je poslednjeplasirani „Kulpin 2“. Domaći sastav nije imao nikakvih problema i slavio je sa ubedljivih 3:0 (25:7, 25:15, 25:14). Ovim trijumfom Somborci su prvenstvo završili na trećem mestu sa 32 boda, odmah iza ekipa „Bačke Palanke“ i „Mladosti“ iz Bačkog Petrovca.
Težak vikend za somborske odbojkašice
U ženskoj konkurenciji, rezultati nisu bili povoljni za somborske timove:
- Goks In: Gostovale su u Vršcu gde su poražene rezultatom 3:0. Iako su u drugom (26:24) i trećem setu (25:23) pružile snažan otpor, ostale su bez bodova i na poslednjem mestu na tabeli.
- CVS Elbraco Technoland: Sastale su se sa „Partizanom“ iz Sremskih Karlovaca i izgubile sa 3:0 (25:20, 25:17, 25:14).
Naredno kolo donosi nove izazove. Odbojkašice „Goks In-a“ igraju protiv „Panonije“ iz Bačke Palanke, dok će „CVS Elbraco Technoland“ ugostiti ekipu „Apatina“, koja je u ovom kolu potvrdila titulu i plasman u Prvu ligu Srbije pobedom nad zrenjaninskim „Proleterom“.
Galerija
Simbol ekonomske nezavisnosti: Traktor „Chollima 804“ kao ponos Severne Koreje
Energetska revolucija u Čileu: Pustinja Atakama diktira budućnost solarne energije
Da li se prilagođavate drugima i gde je vaše mesto u sopstvenom životu?
Nedeljni horoskop od 21. juna do 30. juna 2026. godine: Jupiter u Lavu donosi velike promene